בעל מסעדה יש לך מטבע וירטואלי – כך תדווח עליו במס הכנסה

בואם של המטבעות הווירטואליים לעולם יצר מהפכה גדולה. לא עוד כסף שנשלט על ידי הבנקים אלא מטבעות שכוחם בכך שהעסקאות שנעשות בהן באופן מבוזר נחשבות לבטוחות ביותר שכן קשה מאוד לפרוץ את האבטחה שלהם. כמו כן ערך המוצרים הנרכש בהם נקבע לא על ידי רגולטור אחד אלא על ידי הסכמה הדדית בין המשתמשים. מטבעות אלו באו לקרוא תיגר על המונופול של בנקים על אחזקת הכספים שלנו. יחד עם זאת חשוב לזכור שגם אחזקת מטבעות וירטואליים חייבת במס ויש לדווח עליהם.

 

חובת דיווח מס חדשה

ישראלים רבים שמחזיקים במטבעות וירטואליים בבעלותם צריכים להתכונן לדיווח מס  על ההחזקה, דבר זה עד היום לא היה בגדר חובה פרט לפעולות כגון מכירה, כרייה ותשלומים בעבור שירותים או מוצרים – אשר הוגדרו כאירועי מס. יחד עם זאת, עם היות המטבעות הווירטואליים נפוצים יותר החלו גם תופעות של העלמות הכנסה והלבנת הון על ידי בעלי מטבעות דיגיטליים ועל כן רשויות המס מקדמות הצעת חוק אשר מחייבת דיווח על החזקה של מטבעות וירטואליים בשווי של 200 אלף שקלים ומעלה.

דוח מס

איך להיערך לקראת החקיקה החדשה

אם הנך בעל מסעדה או עסק ואתה מחזיק בבעלותך מטבעות וירטואליים חשוב להיערך מבעוד מועד לקראת החקיקה החדשה. לשם כך מומלץ לפנות למשרד עורך דין המתמחה בנושאי מיסוי ומטבעות וירטואליים על מנת לפעול לדיווח תקין על המטבעות שברשותך. משרד עורכי דין מתמחה יכול לא רק לסייע בהתנהלות מול הבנקים ורשויות המס אלא גם לסייע ברכישה, מכירה או תשלום רווח ממכירה של מטבעות וירטואליים.

 

גילוי מרצון

גילוי מרצון הוא הליך שרשות המיסים מציעה במטרה לעודד את מי שעברו על חוקי המיסים לתקן דיווחים שקריים שנעשו במזיד או מחוסר הבנה ולדווח נתונים נכונים ואמיתיים. ההליך פתוח בפני עוסקים, יחידים ובעלי תפקידים שונים. בזכות הליך זה מתאפשרת פתיחת דף חדש עם הרשות והרשות מצידה לא נוקטת בהליכים פליליים כלפי הנישום. את הבקשה מאשר סמנכ"ל בכיר ברשות המיסים. מומלץ כמובן להיעזר בעורכי דין על מנת להגיד את הבקשה בצורה הנכונה ביותר.

 

איך זה מתקשר אליי כבעל מסעדה המחזיק במטבעות וירטואליים?

לאור העבודה כי ישנם לא מעט מקרים בהם מטבעות דיגיטליים אכן שמשו להלבנות הון ולהעלמות הכנסה, רצוי לפתוח בהליך של גילוי מרצון על מנת לזכות אתכם מכל סוג של אשמה או טעות בדיווח המס וכך תמנעו מנקיטת הליכים פליליים נגדכם וחבות מס גדולה כולל קנסות והצמדות. מומלץ מאוד לפנות למשרד עורכי דין שמתמחה גם בנושאי מס וגם במטבעות דיגיטליים אשר יוכל לוודא שהטפסים מולאו ונחתמו כהלכה על מנת שהבקשה תתקבל ולא תיפסל על ידי רשויות המס.

ארנק דיגיטלי

אולי תאהבו גם את: