מזונות לילדים – איך עובד התהליך

אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו נפרד מבן זוגו האהוב. אך המציאות חזקה יותר מהכל ובני זוג שאהבו בתחילת הדרך יכולים לגלות בהמשך שהם לא מסתדרים והם בוחרים לפרק את החבילה. מה עושים עם תשלום המזונות לילדים? מי אמור לשלם, מה גובה התשלום? ריכזנו כאן מידע בנושא, נקווה שהוא יצליח לסקור את הנושא. אך אל תוותרו על התייעצות עם עו"ד מומחה לתחום. אין כאן תחליף לייעוץ משפטי.

 

תשלום מזונות – מהי חובת ההורים?

נוהג העולם הוא שהורה דואג לכלכל את ילדיו עד גיל מסוים מבחינות מסוימות. תוכלו לראות את מחויבות ההורים לילדיהם בתרבויות השונות. ביהדות הורה מחויב ללמד את בנו תורה, להכניסו בבריתו של אברהם אבינו ואפילו ללמדו מקצוע שיוכל להתפרנס ממנו בהמשך. גם מבחינה חוקית, בישראל כל הורה מחויב לדאוג לילדיו וזה ממשיך לחול גם לאחר גירושי ההורים. לכן, הסכם גירושין יכלול את גובה דמי המזונות הנדרש לתשלום, לצד יתר הנושאים שהוא יכלול.

תשלום מזונות – מהי חובת ההורים

איך קובעים את דמי המזונות?

בעיקרון, את דמי המזונות ההורים מחליטים ביניהם בהסכם הגירושין. אם אין הסכם כזה, בית המשפט יהיה זה שיקבע. כאשר מדובר בבני זוג המתנהלים על פי המסורת היהודית, תהיה התייחסות להלכה היהודית, בעוד שלא תמיד זה יהיה כך.

קביעת דמי המזונות היא מורכבת והיא לוקחת בחשבון את גיל הילדים, הוצאות הכרחיות , יחס ההכנסות של ההורים, זמני שהות, משמורת חלקית או שווה וממון. לפעמים ההורה יוותר על חלקו בנכס משותף תמורת דמי מזונות מלאים. לפעמים המצב יהיה הפוך, כל מקרה לגופו ולא יהיה ניתן להסיק מאחד לשני כל עוד והנתונים לא זהים. לכן, ההמלצה היא לפנות לעו"ד מומחה לתחום. כך תוכלו להיות רגועים שיש מי שפועל למענכם.

 

תהליך מימוש הזכות למזונות

על בני הזוג לחתום על טופס הסכם מזונות ילדים. על פי רוב הסכם כזה יכלל בתוך הסכם הגירושין. הסכם זה צריך לקבל את אישור בית המשפט. במקרה של הפרת ההתחייבות על ידי אחד מהצדדים, יש זכות לתבוע את הצד השני ובמקרים מסוימים הקטין עצמו יכול לפתוח תביעה באמצעות מבוגר מטעמו.

תהליך מימוש הזכות למזונות

פונים לעורך דין מומחה בתחום

אין סיבה לחתום על הסכם כזה בצורה עצמאית ולגלות לאחר מעשה שעבדו עליכם… פנו מראש אל עו"ד מומחה בתחום. כך תקבלו ליווי מלא לאורך כל התהליך המשפטי. במקרה שיש צורך בצו הגנה מפני בן הזוג, תוכלו לקבל גם לכך מענה.

באופן כללי עורך דין גירושים יתן מענה אסטרטגי ומשפטי בטיפול בתביעות גירושין. אל תתפשרו על פחות. פנו למובילים בתחום. ההמלצה שלנו היום היא על משרד עו"ד רחל שחר המובילים בטיפול בתיקי גירושין. עו"ד רחל שחר הצליחה להוביל במספר לא מבוטל של תיקים מורכבים.

מזונות לילדים - איך עובד התהליך

אולי תאהבו גם את:

קוקטיילים
מה יש בערכת ברמן?

כמה נפלא להעניק למישהו אהוב מתנה שמתאימה לו בדיוק. חובבי הקוקטיילים והמשקאות ישמחו לקבל ערכת ברמן מקצועית בת שמונה או שניים עשר חלקים ולחגוג אירוע

קרא עוד »