התנעתם את האוטו בחניה של המסעדה ואתם בטלפון? יכול להיות שתקבלו דו"ח

שימוש בטלפון בזמן נהיגה הוא עבירה חמורה שעשויה להוביל לקנסות ועונשים שונים. יש נהגים שמזלזלים בסכנות של שימוש בטלפון מאחורי ההגה, ולא מקפידים על כך, מה שמוביל בהמשך לקבלת דו"חות על שימוש בטלפון. במאמר זה נספק לכם מידע על מהי עבירת שימוש בטלפון בזמן נהיגה, נסביר על העונשים הקבועים ונספר גם על זה שאפשר לקבל דו"ח גם אם רק התנעתם את הרכב בחניה של המסעדה.

 

הסכנות בשימוש בטלפון בזמן נהיגה

יש הרבה סכנות בשימוש בטלפון בזמן נהיגה, ומסיבה זו יש לעבירה זו עונשים כבדים. הסחות דעת שנגרמות משימוש בטלפון, בין אם בשיחה ובין אם בהקלדה, עלולות להוביל לפגיעה בזמן התגובה שהכרחי בעת מקרה בלתי צפוי, עשוי להוריד את המודעות לסביבה וגם מוריד את יכולותיו של הנהג להפעיל את הרכב שלו בצורה בטוחה. הסטטיסטיקה מראה שנהגים שמשתמשים בטלפון שלהם בזמן נהיגה נוטים להיות מעורבים יותר בתאונות דרכים בהשוואה לאלה שלו. שימו לב שלא רק שימוש ממושך בטלפון מגביר את הסיכון הזה – גם בדיקה של התראה שקיבלתם עושה את אותו האפקט.

שימוש בטלפון בזמן נהיגה

עונשים וקנסות על שימוש בטלפון

בגלל הסיכונים שציינו, החוק בישראל קובע עונשים שונים על מי שמשתמש בזמן נהיגה. הרשויות מנסות למנוע את השימוש הזה ובכך לצמצם את אחוזי תאונות הדרכים. אם תופסים אתכם מדברים בטלפון אתם עשויים לקבל דוח על טלפון ולהיאלץ לשלם 1000 ₪ קנס, כולל 8 נקודות. הצטברות של נקודות יכולה בהמשך להוביל לשלילת הרישיון שלכם.

שימו לב שהחוק מתייחס לעוד כמה מקרים שנהגים עשויים להתבלבל בהם. אסור להשתמש בטלפון גם אם הרכב בעצירה, לדוגמה ברמזור אדום. אם אתם נמצאים בחניה של מסעדה והתנעתם את הרכב, גם אז אתם עשויים לקבל דו"ח. אוזנייה גם כן נחשבת להפרה של החוק, אלא אם כן מדובר באוזנייה רפואית.

 

איך להימנע מקבלת דו"ח על טלפון?

כדי להימנע מקבלת דו"ח על שימוש בטלפון בזמן נהיגה, יש כמה דברים שאפשר לעשות. אחד, הוא להשתמש בדיבורית. מערכת דיבורית לרכב מאושרת על ידי החוק, וככה אתם יכולים לנהל שיחות טלפון תוך כדי שליטה מרבית ברכב. דבר נוסף הוא להדליק את הווייז או את תוכנת הניווט שלכם לפני שאתם מתניעים. כך תוכלו להימנע מלנסות להשתמש בה במהלך הנסיעה.

לבסוף, אם אתם צריכים להשתמש בטלפון בדחיפות, עצרו בצורה בטוחה במקום כמו מגרש חנייה, תחנת דלק ועוד. כבו את המנוע ואז תוכלו להשתמש בטלפון ללא בעיה.

 

לסיכום

שימוש בטלפון בזמן נהיגה יכול להיות מסוכן ועל כן הוא מוביל לדו"חות ועונשים. גם שימוש בטלפון ברכב מותנע בעצירה הוא עילה לדו"ח. לכן חשוב להקפיד על כללים ונהלים שונים, כך שתוכלו לשלוט ברכב היטב ולא תפריעו לתנועה במהלך השימוש בטלפון שלכם.

מכונית מערכת דיבורית

אולי תאהבו גם את: