מה זה שבת חתן ובאילו מקומות נהוג לעשות אותה?

כאשר אנו חושבים על חתונה, ישר עולה בראשנו הדימוי של מסיבת עתירת משתתפים, חופה עם רב ואוכל לא הכי וואו של אולמות אירועים. אין ספק כי אכן חגיגת החתונה היא הדבר המרכזי כאן אך ישנם אירועים נוספים שרבים מציינים כחלק מתהליך החתונה שחשוב לא פחות להתייחס ולהיערך אליהם גם כן. נציג בפניכם את שבת החתן. מהי שבת חתן ואיפה כדאי לחגוג אותה?

 

אז מהי בעצם שבת חתן?

שבת חתן כשמה כן היא – מיועדת לחגוג לחתן את כניסתו לנישואים. האירוע המרכזי בשבת כזו הוא עליית החתן לתורה וכן עריכת סעודה למשפחה וחברים. יוצאי אשכנז נוהגים לחגוג שבת זו בשבוע שלפני החתונה ואילו יוצאי ספרד נוהגים לחגוג שבת זו בשבוע שלאחר החתונה יחד עם שבת של שבע הברכות.

מכאן ששבת חתן היא אירוע מאוד חשוב ומכריע במסגרת חגיגות הנישואין של הזוג הצעיר. כמו כן, אנו יכולים להבין כי השבת דורשת גם מקום שבו תהיה אפשרות לעלות לתורה וגם מקום שבו יהיה אפשר לארח את המשפחה לסעודה גדולה וחגיגית, כך שכנראה שלא תמיד יתאפשר לערוך אותה בבית ההורים של החתן או בבית החתן והכלה.

 

היכן כדאי לחגוג שבת חתן?

קיימים לא מעט מקומות לערוך בהם שבת חתן במידה ולא מעוניינים לערוך אותה בביתכם או בבית הוריכם. להלן שלושה רעיונות עיקריים בשביל מקומות לשבת חתן:

 

בתי מלון

בתי מלון הם הבחירה הקלאסית למקום בו אפשר לערוך שבת חתן. בבתי מלון בדרך כלל יש את כל המתקנים לאירוח של קבוצות גדולות. סביר להניח שתמצאו בהם אולם אירועים ואפילו בית כנסת שבו החתן יוכל לעלות לתורה. יחד עם זאת, העלות שלהם יקרה יחסית ולעיתים ייתכן שיהיו עוד אירועים במלון.

 

בתי הארחה

ביישובים וקיבוצים רבים ישנם בתי הארחה ואכסניות אשר יכולים להתאים לאירוח של שבת חתן. לרוב יש בהם חדרי אירוח כמו בבתי מלון אך פחות שירותים מאשר בבתי מלון. מצד שני בתי הארחה ואכסניות מייצרים אווירה אינטימית ונעימה יותר והאירוע הופך למשפחתי יותר. כמו כן, האזור שלהם בדרך כלל טובל בטבע ירוק. חשוב לציין שלא בכל בית הארחה או אכסניה יוכלו להציע שירות קייטרינג ולכן לרוב תצטרכו לדאוג לכך בעצמכם.

 

פנימיות, ישיבות ומוסדות חינוך

הייתרון המשמעותי של מקומות כאלו הוא המחיר הזול שיכול להתאים לתקציב דל יחסית של בני זוג המעוניינים לארח שבת חתן ויש בהם את כל החללים הרלוונטיים לשם אירוח שבת חתן. יחד עם זאת, אין בהם את הנוחיות של בתי מלון או בתי הארחה כך שזה תלוי בתקציב של הזוג. לסיכום, יש מגוון רחב של מקומות לשבת חתן וחשוב לבחור לפי היכולת של המשפחה.

איש חוגג שבת

אולי תאהבו גם את: