3 טיפים לצליית בשר כמו מקצוענים!

אין כמו מנת בשר טעימה ואיכותית. בשר, כשיודעים איך להכין אותו, הוא אחד מתענוגות החיים והחושים הגדולים. יש לזכור, כי כדי להכין מנת בשר טעימה ומקצועית, עדיף לתכנן מראש את הצעדים וכן לשמור על ההיגיינה לכל אורך ההכנה. ריכזנו עבורכם את הטיפים הכי שווים שמצאנו לצליית בשר כמו מקצוענים אמיתיים, ולהכין בשר שיגרום לכולם ללקק את האצבעות. יאמי. 

 

הבינו את סוג הבשר שלכם

לא כל סוגי הבשר נוצרו שווים. בשר שומני ידרוש טיפול שונה מבשר שאין לו שומן. כמה המלצות קצרצרות שלנו להכנת סוגי הבשר השונים: אנטריקוט עדיף להכין בהליך צלייה במחבת גדולה. בשר סינטה – הקפיצו או צלו במחבת ברזל או מחבת פסים. את נתח הקצבים היינו ממליצים להשאיר מחוץ למקרר, ולאחר מכן לצלות אותו על גריל.

הבינו את סוג הבשר שלכם

מה מידת העשייה, בבקשה?

נכון שכל אחד מעדיף את הבשר שלו קצת אחרת – אבל האלופים האמיתיים יודעים כי לכל בשר יש את מידת העשייה המומלצת שלו, וחשוב שתהיו מודעים אליה.

לדוגמא, צליית סטייק אנטריקוט איכותי דורשת אורך רוח וסבלנות, כאשר מידת העשייה המומלצת היא בין מדיום למדיום-וול. נתח קצבים, לעומת זו, היינו צולים מהר-מהר, כשמידת העשייה המומלצת נעה בין רייר למדיום-רייר. גם צליית סינטה תתבצע במהירות – צריך להגיע למידת עשייה שנעה בין רייר למדיום.

 

מלח, פלפל ומה שביניהם

כשהבשר טוב – לא צריך הרבה מעבר. ניתן להסתפק במלח גס ופלפל בלבד על מנת להכניס קצת טעם נוסף. אם אתם ממש אוהבים תיבול מיוחד, ניתן להשרות את הבשר במרינדה כלשהי. מכינים עוף או קציצות? תשתוללו.

מלח, פלפל ומה שביניהם

הפשרה והקפאה

כלל הזהב הוא לקנות את הבשר כמה שיותר קרוב לזמן ההכנה שלו. אנחנו ממש לא ממליצים להשאיר בשר משובח זמן רב במקרר, אלא אם כן אין ברירה.

במידה ואכן הקפאתם בשר טרי, ההפשרה שלו צריכה להיות כמה שיותר איטית. אנו ממליצים להעביר אותו מהמקפיא למקרר בתור התחלה. כמו כן, אנחנו ממש לא ממליצים להקפיא שוב בשר לאחר שהופשר – אלא אם כן הוא בושל, ולאחר הבישול ניתן להקפיא אותו שוב.

אם כבר נגענו בבישול בשר – אנו ממליצים לוודא שהכל בו אתם מבשלים את הבשר יהיה חם עוד לפני. לדוגמא, אם אתם צולים את הבשר בגריל גז, תשמנו ותחחמו את הגריל כמו שצריך לפני שאתם מניחים בו את הבשר. אותו כלל רלוונטי גם להכנת בשר על מחבת.

 

אל תתפשרו על איכות האינסטרומנטים

גם נגן הכינור הטוב בעולם לא יכול לנגן בצורת מופתית על כינור זול וישן. כך, אם אתם רוצים לבשל בשר כמו שצריך – אל תתפשרו על הכלים שלכם. המלצה חמה: גריל גז מבית הכל לים יעשה את העבודה כמו שצריך, ויתן לנתח שלכם את הכבוד שמגיע לו.

3 טיפים לצליית בשר כמו מקצוענים!

אולי תאהבו גם את:

קוקטיילים
מה יש בערכת ברמן?

כמה נפלא להעניק למישהו אהוב מתנה שמתאימה לו בדיוק. חובבי הקוקטיילים והמשקאות ישמחו לקבל ערכת ברמן מקצועית בת שמונה או שניים עשר חלקים ולחגוג אירוע

קרא עוד »