האם אדם עם נכות כללית יכול לעבוד במסעדה

הרבה מאוד אנשים מתמודדים עם כל מיני מצבים רפואיים, מחלות, פציעות וכדומה, אשר מובילים אותם להתמודד עם נכויות שונות. במצב של נכות כללית, מכל סוג, סיבה או היקף, יש כל מיני התאמות בחוק שנועדו לעזור ולהקל על האדם המתמודד עם הנכות.

בהקשר של אנשים שעובדים במסעדות לדוגמא, לרוב מדובר בשכירים, וחשוב להבין מה החוק אומר, מה מותר ומה ההשפעה של עבודה כזאת על הזכאויות השונות של אדם בעל נכות כללית.

 

לעבוד ולקבל קצבת נכות

אנשים שנקבעה להם נכות כללית, במקרים רבים מקבלים קצבת נכות, ואם הם רוצים לעבוד, הזכאות לקבלת הקצבה תתאפשר אם ההכנסה נמוכה מסכום המסוים המתעדכן מידי שנה וצריך לבדוק אותו בהתאם לזמן הנתון. וכמובן, שצריך לעמוד בשאר הפרמטרים לקבלת קצבת הנכות הכללית. בכדי לקבל את הקצבה שימו לב שצריך להגיש תביעה מסודרת לביטוח לאומי.

 

הגשת תביעה

לצורך קבלת הקצבה, תצטרכו לאסוף את כל המסמכים הנדרשים, לעמוד מול הוועדה הרפואית, לקבל שיעור נכות שיקבע לכם מול הוועדה לאחר שתציגו את המקרה שלהם בצורה יסודית וברורה. תדרשו למלא טופס תביעה בצירוף כל המסמכים והקביעה של הוועדה הרפואית, ובכך להתחיל את התהליך שיוביל לקביעת הקצבה וקבלת הקצבה.

 

חשוב לדעת

שימו של שבתוך התהליך, נקבעת לכם דרגת אי כשירות גם אם אתם עובדים במסעדה או כל מקום אחר. במידה ותפסיקו לעבוד, תוכלו לקבל קצת נכות אולי אחרת תלוי בהכנסות ובשינויים העומדים הפרק במקרה הספציפי שלכם.

מומלץ שתבדקו מול הוועדה הרפואית בכדי שדרגת אי הכשירות שתקבע לכם תישאר בתוקף כאשר נעשים שינויים שכאלו והכל ימשיך לעמוד כשורה ותוכלו לקבל את הקצבה ללא בבעיות.

 

סכום ההכנסה משפיע על הקצבה

חשוב להבין ההכנסה הכוללת שלכם מהעבודה והמקצה תמיד תהיה גבוהה ממה שתקבלו מהקצבה בלבד. קצבת הנכות תשולם לכם בהתאמה להכנסות שלכם, סכום ההכנסה שלכם משפיע על הקצבה בהתאם לדרגת אי הכשירות שנקבעה לכם. מדובר בעניינים עדינים שעלולים לנוע ולהשתנות בהתאם לקביעות החוק, תקרות הכנסה, ממוצע במשק וכדומה.

 

הכנסות שלא מעבודה

במידה ואתם מקבלים הכנסות שהן לא מעבודה, כמו פנסיה או תגמולים או הכנסה מרכוש או נכס, זה לא ישפיע על סכום הקצבה הבסיסי שמגיע לכם. שימו לב לענייני החוק בנוקע להכנסה הספציפית שלכם ותבדקו זאת מול ביטוח לאומי בכדי שלא יתעוררו בעיות בעתיד.

כל עוד הכל ידוע ומובהר בשלבים ראשוניים, ובמידה ומשהו משתנה אתם מיידעים אין סיבה שלא תמשיכו לקבל את הקצבה החודשית שלכם.

 

לסיכום

אדם עם נכות כללית, בהחלט יכול לעבוד במסעדה, כמו בכל עבודה אחרת, תמיד יהיה עדיף לאדם לעבוד אם יש באפשרותו לעשות זאת. למרות ההשפעות שעלולות להיות על הקצבה, עבודה תוכל רק להעלות את הכסף החודשי שלכם.

אי הכשירות לעבוד יכול להוות הגורם המכריע בנוגע לאם אדם יחליט לעבוד, תנסו להיות מודעים וזהירים ולעשות את הבחירות שלכם בצורה מודעת ועם בדיקה חוזרת מול ביטוח לאומי בכדי שהקצבה שלכם תיפגע.

עבודה עם מוגבלות במסעדה

אולי תאהבו גם את:

מסעדה באילת
איך לבחור מסעדה כשרה באילת

אילת, עיר החוף הדרומית, מציעה חוויית בילוי אטרקטיבית במיוחד עבור זוגות, משפחות וקבוצות. העיר מספקת מגוון רחב של מלונות ומסעדות כשניתן למצוא מבחר בלתי מבוטל

קרא עוד »
סיור קולינרי
סיור קולינרי כזה עוד לא הכרתם

סיור קולינרי, האם זו דרך חדשה ומדהימה לחגוג אירועים משמעותיים עם המשפחה שלכם? מהם הדברים שחובה לעשות לפני שמזמינים סיור קולינרי? מהם המקומות הכי מדהימים

קרא עוד »